Tuesday & friday

00-01 Michele Mausi:R3Volution Radio Show (Techno)

01-02 D-Formation:Beatfreack Radio Show (Techno,Tech-House,Minimal)

02-03 Chus & Ceballos:Stereo Productions (House,Techno,Deep-House,Tech-House)

03-04 Sejon:Cadencia (Techno)

04-05 Uto Karem:Utoplys Radio (Techno,Tech-House,Electronica)

05-06 Cuebrick:Cuebrick's Conference (House, EDM, Progressive-House,Electro-House)

06-07 Oscar L.:DMix (House, Techno,Deep-House, Tech-House, Minimal)

07-08 Fabio Neural:Encoding (Techno,Deep-House,Tech-House

08-09 Federico Scavo:Federico Scavo Radio Show (House)

09-10 Andrea Martini:Feeling Emotive (House, Techno,Tech-House

10-12 J.Paul Getto:Fogbank Radio (House, Tech-House)

12-13 Michele Mausi:R3Volution Radio Show (Techno)

13-14 D-Formation:Beatfreack Radio Show (Techno,Tech-House,Minimal)

14-15 Chus & Ceballos:Stereo Productions (House,Techno,Deep-House,Tech-House)

15-16 Sejon:Cadencia (Techno)

16-17 Uto Karem:Utoplys Radio (Techno,Tech-House,Electronica)

17-18 Cuebrick:Cuebrick's Conference (House,EDM, Progressive-House,Electro-House)

18-19 Oscar L.:DMix (House,Techno, Deep-House Tech-House,Minimal)

19-20 Fabio Neural:Encoding (Techno, Deep-House,Tech-House)

20-21 Federico Scavo:Federico Scavo Radio Show (House)

21-22 Andrea Martini:Feeling Emotive (House,Techno,Tech-House)

22-00 J.Paul Getto:Fogbank Radio (House,Tech-House)

 

Monday & thursday

00-01 Beenoise Records dj's:Beenoise Attack (Techno,Tech-House,Minimal)

01-02 Bonzai Progressive:Bonzai Basick Beats(Techno, Deep-House,Tech-House

02-03 Boris:Transmissions (Techno,Tech-House)

03-06 Def Jeff:Jackd Up Radio (House,Techno,Tech House)

06-07 Eelke Kleijn:Days Like Nights Radio (Techno,Deep-House,Tech-House) 

07-09 Ori Uplift:Uplifting Only (Trance,Chill-Out)

08-09 Marco Bailey:Materia Music Radio Show (Techno,Tech-House)

09-10 Villahangar Captain:Music In The Air (House,Deep-House)

10-11 Mondo:Gravity Radio(House,Tech-House)

11-12 Mladen Tomic:Get Connected (Techno,Tech-House)

12-13 Beenoise Records dj's:Beenoise Attack (Techno,Tech-House,Minimal)

13-14 Bonzai Progressive:Bonzai Basick Beats(Techno,Deep-House,Tech-House) 

14-15 Boris:Transmissions (Techno,Tech-House

15-18 Def Jeff:Jackd Up Radio (House,Techno,Tech House

18-19 Eelke Kleijn:Days Like Nights Radio (Techno,Deep-House,Tech-House)

19-21 Ori Uplift:Uplifting Only(Trance,Chill-Out

21-22 Villahangar Captain:Music In The Air (House,Deep-House

22-23 Mondo:Gravity Radio(House,Tech-House)

23-00 Mladen Tomic:Get Connected (Techno,Tech-House)

 

Wednesday & saturday

00-01 Tristan Dominguez:Oscillations (House,Techno,Deep-House,Tech-House,Nu-Disco

01-02 Dougal Fox:Progression Series (Deep-House,Tech-House,Electronica,Chill-Out)

02-03 DJ Robb-O:Deep house with a kiss of soul (Deep-House,House)

03-04 Dave Seaman:Selador Sessions (Deep house,Tech-House,Techno)

04-05 Slam: Slam Radio (Techno)

05-06 Coyu:Suara PodCast(Techno,Deep house)

06-07 Jason Fernandez:Subfigure(Techno)

07-08 Robin Schulz:Sugar Radio Show (House,Deephouse,edm)

08-09 Heron:The Grasshopper Warbler (House,Deephouse,edm)

09-10 The Lords:The House of Lords(Deep-House,Tech-House,House)

10-11 Oliver Weiter:Weiter Radio (House,Techno,Tech-House)

11-12 Danu5ik:5ik Beats Radio(House,edm)

12-13 Tristan Dominguez:Oscillations (House,Techno,Deep-House,Tech-House,Nu-Disco)

13-14 Dougal Fox:Progression Series (Deep-House,Tech-House,Electronica,Chill-Out)

14-15 DJ Robb-O:Deep house with a kiss of soul (Deep-House,House

15-16 Dave Seaman:Selador Sessions (Deep house,Tech-House,Techno)

16-17 Slam: Slam Radio (Techno) 

17-18 Coyu:Suara PodCast(Techno,Deep house)

18-19 Jason Fernandez:Subfigure(Techno)

19-20 Robin Schulz:Sugar Radio Show (House,Deephouse,edm) 

20-21 Heron:The Grasshopper Warbler (House,Deephouse,edm)

21-22 The Lords:The House of Lords(Deep-House,Tech-House,House)

22-23 Oliver Weiter:Weiter Radio (House,Techno,Tech-House)

23-00 Danu5ik:5ik Beats Radio(House,edm)   

Sunday

00-01 Leon Blaq:Infused Sounds (House,Techno,Tech-House)

01-02 Danko Skystone:Inversion Radio(Techno,Deep-House,Tech-House,Progressive-House)

02-03 Kaiserdisco:KD Music Radio Show (Techno,Tech-House)

03-04 Kwazalski:Korpus 9 Radio (Techno)

04-05 Alex Preda:Layers (Techno,Deep-House,Tech-House,Progressive-House,Electronica)

05-07 Airwave:LCD Sessions (Trance,Progressive-House,Psy-Trance)

07-08 Richie Haley:Master Trax(House,Trance,Techno,Deep-House,EDM,Tech-House,Dubstep)

08-09 Marco Bailey:Materia Music Radio Show (Techno,Tech-House)

09-10 Dan Drastic:Moon Harbour Radio (House,Techno,Deep-House,Tech-House)

10-12 Randy Seidman:Open House(Deep-House,Tech-House,Progressive-House)

12-13 Leon Bloq:Infused Sounds (House,Techno,Tech-House)

13-14 Danko Skystone:Inversion Radio(Techno,Deep-House,Tech-House,Progressive-House)

14-15 Kaiserdisco:KD Music Radio Show (Techno,Tech-House)

15-16 Kwazalski:Korpus 9 Radio (Techno)

16-17 Alex Preda:Layers (Techno,Deep-House,Tech-House,Progressive-House,Electronica)

17-19 Airwave:LCD Sessions (Trance,Progressive-House,Psy-Trance)

19-20 Richie Haley:Master Trax(House,Trance,Techno,Deep-House,EDM,Tech-House,Dubstep)

20-21 Marco Bailey:Materia Music Radio Show (Techno,Tech-House

21-22 Dan Drastic:Moon Harbour Radio (House,Techno,Deep-House,Tech-House)

22-00 Randy Seidman:Open House(Deep-House,Tech-House,Progressive-House)

 

Copyright ©® ctuClubbing™ - 2019 Stream powered by Toronto cast licensed by SOCAN